Úvod » Elektromagnetické ventily » Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené » Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené, nepřímo ovládané, mosazné
Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené, nepřímo ovládané, mosazné
Elektromagnetické ventily řady SVC 713, které mají tyto základní vlastnosti:
- bez napětí uzavřené
- nepřímo ovládané
- mosazné
Elektromagnetické ventily nepřímo ovládané
Nepřímo ovládané elektromagnetické ventily pracují tak, že štěrbinu (průchozí otvor) je otevírána zdvihem membrány. Kvůli způsobu ovládání membrány se nepřímo ovládané ventily dělí ještě na dvě podskupiny:
- Nepřímo řízené elektromagnetické ventily - membrány jsou ovládané rozdílem tlaku mezi vstupem a výstupem (tzv. tlakovou diferencí). Rozdíl tlaku bývá v rozmězí 0,3 až 1,0 Bar (podle typu ventilu). Tlakové diference na membráně je vytvořena tzv. by-pasem, který se ovládá malou ovládací /odtokovou štěrbinou, na které je malý přímo řízený ventil.
- Výhodou těchto elektromagnetických ventilů je, že se mají relativně malé cívky s malou spotřebou elektrické energie, což znamená, že se při svém chodu málo se zahřívají.
- Nevýhodou je, že se nedají použít pro potrubí, ve kterých je nízký tlak, protože pro vygenrování diference tlaku jelikož při nízkém tlaku se nedá vygenerovat tlaková diference.
- Pseudo-přímo řízené elektromagnetické ventily - membrána je spojena pružinou s elektromagnetickým jádrem cívky, které se při zapnutí napětí na cívce vytáhne do cívky, a tím dojde k pohybu membrány. Membrána se vyzdvihne při nízkém tlaku a otevře průchod potrubí. Při vyšším tlaku dojde pouze k otevření odtokové štěrbiny na membráně, a tím dojde ke změně tlaků
nad membránou a pod membránou. Tato tlaková diference se opře o plochu membrány a otevře ventil / nadzvedne membránu.
- Výhodou je, že tyto elektromagnetické ventily jsou schopny spolehlivě pracovat i pro nízké nebo dokonce nulové tlaky uvnitře potrubí.
- Nevýhodou je, že je potřeba použít k ovládání elektromaginetického ventilu cívku s vyšším příkonem a tím pádem dochází k většímu zahřívání.
Objednací kód elektromagnetického ventilu
Tvorba kódu pro objednání správného elektromagnetického ventilu v sobě zahrnuje následující údaje kterým odpovídají jednotlivé indexy, tvořící kódové číslo:
- napájecí napětí
- typ membrány
- připojovací rozměr armatury
Po proklinutí naleznete rovněž podrobnější informace o tom, jaké rozměry měřit.
Potřebujete elektromagnetické ventily?
Pokud sháníte elektromagnetické ventily nebo potřebujete jakoukoliv radu nebo konzultaci, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám budeme k dispozici buď telefonicky nebo pomocí elektronické zprávy, kterou nám můžete zanechat například vyplněním formuláře ZDE.
Těšíme se nashledanou!
číst dál...
PARTNEŘI
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Elektromagnetické ventily bez napětí otevřené
21. 3. 2018
Elektromagnetické ventily bez napětí otevřené mají tu základní vlastnost, že v základní poloze (bez proudu) je ventil otevřen (funkce označena zkratkou NO). Díky této vlastnosti jsou používány tam, kde je potřeba, aby především z bezpečnostních nebo technologických důvodů při případném přerušení dodávky elektrické energie (např. výpadek dodávky, náhodné vypnutí, vybití baterie apod.) nedocházelo k automatickému uzavření ventilu.
Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené
21. 3. 2018
Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené mají tu základní vlastnost, že v základní poloze (bez proudu) je ventil uzavřen (funkce označena zkratkou NC). Díky této vlastnosti jsou používány tam, kde je potřeba, aby při případném přerušení dodávky elektrické energie (např. výpadek dodávky, náhodné vypnutí, vybití baterie apod.) nedošlo k otevření ventilu, ale aby ventil byl automaticky uzavřen.
Membrány elektromagnetických ventilů
21. 3. 2018
Jednou z nejdůležitějšíh součástí určující, jakou kvalitu má elektromagnetický ventil, je jeho membrána. Je především proto, že plní ve ventilu vzhledem funkci dynamického těsnění a dále proto, že je membrána v trvalém kontaktu s médiem.
Elektromagnetické ventily mají 3 základní druhy membrán, které se liší podel toho, jaké médium bude proudit potrubím:
- NBR – voda, vzduch, olej
- EPDM – voda
- VITON – ropné produkty
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Elektromagnetický ventil HP45 - pro vyšší tlaky
2. 5. 2018
Elektromagnetické ventily HP45 jsou ventily přímo ovládané, pro dvoupolohové ovládání průtoku plynných a kapalných médií, které jsou dimenzované pro řádově vyšší tlaky, než ventily SVC.
Elektromagnetický ventil mosazný, membrány dle typu, vnitřní závit dle ISO 7/1 - Rp 1/8" nebo 1/4".
Provozní médium elektromagnetického ventilu – neagresivní tekutiny skupiny 2, jako voda, olej, vzduch, atd., v závislosti na použitých materiálech a provozních parametrech.
V základní poloze (bez proudu) je elektromagnetický ventil uzavřen (funkce NC). Pro otevření ventilu není nutný rozdíl pracovního tlaku na ventilu.
Elektromagnetický ventil HP50 - pro vysoké tlaky
2. 5. 2018
Elektromagnetické ventily HP50 jsou ventily přímo ovládané, pro dvoupolohové ovládání průtoku plynných a kapalných médií, které jsou dimenzované pro řádově vyšší tlaky, než ventily SVC.
Elektromagnetický ventil nerezový, membrány dle typu, vnitřní závit dle ISO 7/1 - Rp 1/8" nebo 1/4".
Provozní médium elektromagnetického ventilu – chemicky více agresivní tekutiny skupiny 2, jako voda, olej, vzduch, atd., v závislosti na použitých materiálech a provozních parametrech.
V základní poloze (bez proudu) je elektromagnetický ventil uzavřen (funkce NC). Pro otevření ventilu není nutný rozdíl pracovního tlaku na ventilu.
Elektromagnetické ventily řady EVS35 - mosazné
10. 4. 2018
Elektromagnetické ventily řady EVS35 jsou vyrobeny z mosazi. Používají se proto pro potrubí, ve kterém jsou méně chemicky agresivní kapaliny.