Úvod » Elektromagnetické ventily » Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené » Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené, nepřímo ovládané, nerezové

Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené, nepřímo ovládané, nerezové 

Elektromagnetické ventily - zavřené / Elektromagnetický ventil SVC013Elektromagnetické ventily řady SVC 013, které mají tyto základní vlastnosti:

 • bez napětí uzavřené
 • nepřímo ovládané
 • nerezové (používají se na chemicky více agrasivní kapaliny)

Elektromagnetické ventily nepřímo ovládané

Nepřímo ovládané elektromagnetické ventily pracují tak, že štěrbinu (průchozí otvor) je otevírána zdvihem membrány. Kvůli způsobu ovládání membrány se nepřímo ovládané ventily dělí ještě na dvě podskupiny:

 • Nepřímo řízené elektromagnetické ventily - membrány jsou ovládané rozdílem tlaku mezi vstupem a výstupem (tzv. tlakovou diferencí). Rozdíl tlaku bývá v rozmězí 0,3 až 1,0 Bar (podle typu ventilu). Tlakové diference na membráně je vytvořena tzv. by-pasem, který se ovládá malou ovládací /odtokovou štěrbinou, na které je malý přímo řízený ventil.
  • Výhodou těchto elektromagnetických ventilů je, že se mají relativně malé cívky s malou spotřebou elektrické energie, což znamená, že se při svém chodu málo se zahřívají.
  • Nevýhodou je, že se nedají použít pro potrubí, ve kterých je nízký tlak, protože pro vygenrování diference tlaku jelikož při nízkém tlaku se nedá vygenerovat tlaková diference.
 • Pseudo-přímo řízené elektromagnetické ventily - membrána je spojena pružinou s elektromagnetickým jádrem cívky, které se při zapnutí napětí na cívce vytáhne do cívky, a tím dojde k pohybu membrány. Membrána se vyzdvihne při nízkém tlaku a otevře průchod potrubí. Při vyšším tlaku dojde pouze k otevření odtokové štěrbiny na membráně, a tím dojde ke změně tlaků nad membránou a pod membránou. Tato tlaková diference se opře o plochu membrány a otevře ventil / nadzvedne membránu.
  • Výhodou je, že tyto elektromagnetické ventily jsou schopny spolehlivě pracovat i pro nízké nebo dokonce nulové tlaky uvnitře potrubí.
  • Nevýhodou je, že je potřeba použít k ovládání elektromaginetického ventilu cívku s vyšším příkonem a tím pádem dochází k většímu zahřívání.

Objednací kód elektromagnetického ventilu

Ventilex / Elektromagnetické ventily - rozměry armatur 2Tvorba kódu pro objednání správného elektromagnetického ventilu v sobě zahrnuje následující údaje kterým odpovídají jednotlivé indexy, tvořící kódové číslo:

 • napájecí napětí
 • typ membrány
 • připojovací rozměr armatury

Po proklinutí naleznete rovněž podrobnější informace o tom, jaké rozměry měřit.

číst dál...

Potřebujete elektromagnetické ventily?

ikony a loga / cta telefonPokud sháníte elektromagnetické ventily nebo potřebujete jakoukoliv radu nebo konzultaci, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám budeme k dispozici buď telefonicky nebo pomocí elektronické zprávy, kterou nám můžete zanechat například vyplněním formuláře ZDE.

Těšíme se nashledanou!

číst dál...

 

 

zajímavé služby