Membrány elektromagnetických ventilů 

Jednou z nejdůležitějšíh součástí určující, jakou kvalitu má elektromagnetický ventil, je jeho membrána. Je především proto, že plní ve ventilu vzhledem funkci dynamického těsnění a dále  proto, že je membrána v  trvalém kontaktu s médiem.

Jaké membrány jsou k dsipozici?

Elektromagnetické ventily mají 3 základní druhy membrán, které se liší podel toho, jaké médium bude proudit potrubím:

  • NBR – voda, vzduch, olej
  • EPDM – voda
  • VITON – ropné produkty

Kdy zvolit membránu EPMD a kdy FKM/NBR?

Součástí elektromagnetického ventilu je pryžová membrána. Může se jednat o pryž EPMD nebo FKM/NBR. Obecně platí, že varianty s pryží EPMD se používají pro vodní a parní aplikace a pryž FKM/NBR pro vzduchové a olejové aplikace.

V případě použití ventilu s pryží EPDM s médiem, které obsahuje olej, dojde k roztažení pryže a nesprávnému fungování ventilu. Jistá omezení se týkají také ventilů s pryží FKM/NBR. Ventily ovládané elektropohonem se používají jen pro vodu s teplotou nižší než 60 °C (pryž FKM), respektive nižší než 90 °C (pryž NBR). Teplota média má zásadní vliv na životnost ventilu.

Potřebujete elektromagnetické ventily?

ikony a loga / cta telefonPokud sháníte elektromagnetické ventily nebo potřebujete jakoukoliv radu nebo konzultaci, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám budeme k dispozici buď telefonicky nebo pomocí elektronické zprávy, kterou nám můžete zanechat například vyplněním formuláře ZDE.

Těšíme se nashledanou!

číst dál...

Elektromagnetické ventily bez napětí otevřené

Elektromagnetické ventily bez napětí otevřené mají tu základní vlastnost, že v základní poloze (bez proudu) je ventil otevřen (funkce označena zkratkou NO). Díky této vlastnosti jsou používány tam, kde je potřeba, aby především z bezpečnostních nebo technologických důvodů při případném přerušení dodávky elektrické energie (např. výpadek dodávky, náhodné vypnutí, vybití baterie apod.) nedocházelo k automatickému uzavření ventilu.

číst dál...

Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené

Elektromagnetické ventily bez napětí uzavřené mají tu základní vlastnost, že v základní poloze (bez proudu) je ventil uzavřen (funkce označena zkratkou NC). Díky této vlastnosti jsou používány tam, kde je potřeba, aby při případném přerušení dodávky elektrické energie (např. výpadek dodávky, náhodné vypnutí, vybití baterie apod.) nedošlo k otevření ventilu, ale aby ventil byl automaticky uzavřen.

číst dál...

Elektromagnetické ventily na páru a horkou vodu

Elektromagnetické ventily EVS jsou ventily pro dvoupolohové ovládání průtoku médií s vyšší provozní teplotou (např. pára). Ovládacím prvkem ventilu je elektromagnet. Přivedením napájecího napětí na cívku elektromagnetu je ovládána funkce ventilu, otevření nebo uzavření průtoku média. Ventil je v základní poloze (bez proudu) zavřen (funkce NC).

číst dál...

 

 

zajímavé služby